Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Atletika

Jsme jediný oddíl na okrese Blansko, ve kterém děti trénují a závodí ve všech atletických disciplínách.

Přijímáme děti od šesti let. V současné době máme závodníky a závodnice od přípravky až po dospělé, ovšem hlavním úkolem oddílu je práce s mládežnickými kategoriemi. V roce 2019 budeme soutěžit také v družstvech přípravek, mladšího žactva, dorostu a dospělých v II. lize. Počet dětí se pohybuje mezi 60 až 70.

V současné době pracují s dětmi trenéři Bohumil Kazda, Stanislava Jandáková, Martina Hlaváčková, Jiří Ošlejšek a manažer oddílu Martin Bezdíček.

Ti nejlepší z našeho oddílu se účastní Mistrovství České republiky a Mistrovství Moravy a Slezska, odkud vozí pravidelně medaile. V loňském roce vybojovala Pavla Štoudková  tři zlaté medaile z haly, krosu i z dráhy. Navíc během roku překonala celkem čtyřikrát český rekord na středních tratích. Teprve třináctiletá Veronika Jakusidisová vybojovala v kategorii patnáctiletých stříbro  na 300 m na MČR.  Obě závodnice jsou členky reprezentace ČR. Na MU v Maďarsku Pavla i Veronika vítězily ve svých disciplínách a přispěly k celkovému vítězství Česka. Štafeta mladších žákyň ve složení Natálie Pokáčková, Kateřina Šebková, Dominika Bezdíčková a Veronika Jakusidisová,byla v Česku na druhém místě v tabulkách na 4 x 60 m. Také další dosahují vynikajících výsledků.

Od dubna do října trénujeme na stadionu ASK Blansko, od listopadu do března v tělocvičně Gymnázia  Blansko. Začátky tréninků jsou v 15:30 až v 16:00 hodin. Délka tréninků je asi 90 až 120 minut. Přípravka trénuje 2 x týdně, ostatní 3 x týdně. Během roku absolvujeme asi 50 závodů ve všech kategoriích.

Pokud byste měli o atletiku zájem, rádi vás uvítáme!

Mail oddílu: askblansko@seznam.cz

Pro oddíl atletiky byly zakoupeny atletické překážky z dotace JMK, díky kterým bylo možné uspořádat na atletickém stadionu ASK Mistrovství Moravy a Slezska a je možné pořádat další soutěže.

Za podpory Jihomoravského kraje byl v roce 2019 vybudován na atletickém stadionu ul. Mlýnská sektor – skok o tyči.